Jazda na rolkach to jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Jest ona zaliczana do sportów o minimalnym ryzyku kontuzji, a uprawiać ją może praktycznie każdy bez ograniczeń wiekowych. Jazda na rolkach jest idealna dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

Wśród wielu zalet jazdy na rolkach można wymienić ogólne poprawienie wydolności całego organizmu, dotlenienie, wzmocnienie układu krążenia, poprawienie koordynacji ruchowej oraz wzmocnienie mięśni w szczególności nóg i pośladków. Z tego powodu jest to idealny sport dla osób, które chcąc wyszczuplić uda, łydki oraz ujędrnić pośladki. Jest idealną alternatywą dla osób, które nie powinny biegać, ponieważ nie obciąża stawów w tak dużym stopniu jak bieganie.

Podczas jazdy na rolkach można spalić aż 600-700 kcal na godzinę! Dlatego też można zdecydowanie polecić ją osobom, które chcą zredukować tkankę tłuszczową. Ważną kwestią jest tutaj utrzymanie tętna na stałym poziomie mniej więcej 130 uderzeń na minutę. Efektywny trening na odchudzanie na rolkach powinien trwać około 45 minut.

Rolki dają poczucie niesamowitej wolności i pozwalają chociaż na chwilę oderwać się od codziennego, napiętego stylu życia. Podczas jazdy na rolkach redukujemy napięcie oraz niwelujemy negatywne skutki stresu, w naszym organizmie wydzielają się endorfiny więc finalnie po zakończonej jeździe jesteśmy zrelaksowani i odprężeni.

Rolki mogą również służyć jako środek transportu. Możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi asfaltowe. Tak więc jazda na rolkach może z powodzeniem zastąpić jazdę samochodem przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Dojazd do pracy czy szkoły na rolkach z pewnością będzie dużo przyjemniejszy, zdrowszy a dodatkowo ekologiczny.

Jazda na rolkach rozwija również kontakty towarzyskie i umożliwia poznanie towarzyszy do wspólnych wypraw rolkowych. Pasjonaci rolek lubią dzielić się wzajemnie doświadczeniami z innymi rolkarzami oraz wspólnie rozwijać swoją rolkową pasję. Miłośnicy rolek organizują przejazdy na rolkach po mieście tak zwane nightskatingi oraz ćwiczą nowe techniki jazdy na skateparkach czy spotach rolkowych. Rolki są idealną okazją do poznania ciekawych ludzi oraz spróbowania nowych rzeczy.

Odpowiadając na pytanie “czy warto?” zdecydowanie i jednogłośnie odpowiadamy WARTO! Polecamy, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować przekonać się, że jazda na rolkach daje ogromną satysfakcję, przyjemność i wpływa pozytywnie na nasze życie. Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, który chętnie pomożemy Wam zrobić i wprowadzić Was bezpiecznie i łatwo w świat rolek w Szczecinie. Zacznijcie swoją rolkową przygodę już dzisiaj!

PRZEDSZKOLAKI I ROLKI – Dzieci w wieku 4-7 lat, które zaczynają swoją przygodę z rolkami.

Wymagany poziom umiejętności – zero

DZIECI GRUPA MÓJ PIERWSZY RAZ – Dzieci w wieku 8-13, które zaczynają swoją przygodę z rolkami.

Wymagany poziom umiejętności – zero

DZIECI GRUPA POCZĄTKUJĄCA  Dzieci w wieku 8-13 lat, które poruszają się do przodu, ale mają trudności z hamowanie, zakręcaniem.

Wymagany poziom umiejętności – Dziecko porusza się samodzielnie do przodu, potrafi samodzielnie wstać, usiąść, nie wywraca się podczas jazdy do przodu.

DZIECI GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA  Dzieci w wieku 8–15 lat, które mają opanowaną jazdę do przodu, jazdę do tyłu, przynajmniej jeden ze sposobów hamowania, potrafią zrobić podstawowe tricki slalomowe (cross, snake, fish)

Wymagany poziom umiejętności – Dziecko samodzielnie hamuje, potrafi jeździć tyłem, potrafi skakać podczas jazdy, zna podstawowe tricki slalomowe, zakręca.

DZIECI GRUPA ZAAWANSOWANA  Dzieci w wieku 8-15 lat, które potrafią jeździć do przodu oraz tyłu, bez problemu zmieniają kierunek jazdy, samodzielnie zakręcają, mają opanowaną technikę zakręcania przekładanką, potrafią zrobić podstawowe oraz średnio-zaawansowane tricki slalomowe (cross, fish, crazy, mabrouk)

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko bardzo pewnie jeździ na rolkach, potrafi zmieniać kierunek jazdy, potrafi wykonać przekładankę zna podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe, hamuje bez problemu przodem i tyłem.

DZIECI SLALOM – Dzieci w wieku 8-15 lat, chcące nauczyć się tricków slalomowych, które lubią jazdę na kubeczkach.

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko potrafi zakręcać, jechać do przodu, do tyłu, hamować.

DZIECI JAZDA MIEJSKA – Dzieci w wieku 8-15 lat, chcące w sposób wszechstronny używać rolek. Tutaj dzieci rozwijają umiejętności freeskate m.in.: nauczą się zjeżdżać ze schodów, krawężników, górek itp.

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko jeździ pewnie do przodu i tyłu, potrafi utrzymać prawidłową pozycję podczas jazdy po nierównej nawierzchni (płyty i łączenia na dworze), potrafi zahamować i zakręcić w kontrolowany sposób.

DOROŚLI GRUPA MÓJ PIERWSZY RAZ  Osoby dorosłe (16+), które zaczynają swoją przygodę z rolkami, uczymy się postawy i jazdy do przodu, zakręcania oraz hamowania.

Wymagany poziom umiejętności: zero

DOROŚLI GRUPA POCZĄTKUJĄCA – osoby dorosłe (16+), stojące samodzielnie na rolkach, poruszające się do przodu, ale mające trudności z hamowaniem i skręcaniem.

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły samodzielnie porusza się do przodu, wstaje i siada bez pomocy, potrafi stabilnie stać na rolkach.

DOROŚLI GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA  osoby dorosłe (16+), mające opanowane jazdę do przodu oraz do tyłu, przynajmniej jeden ze sposobów hamowania, skręcanie, skoki i podstawowe tricki slalomowe (fish, snake, cross)

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły pewnie jeździ do przodu oraz do tyłu, zna podstawowe tricki slalomowe, potrafi zakręcać i hamować przynajmniej jednym sposobem.

DOROŚLI GRUPA ZAAWANSOWANA  osoby dorosłe (16+), mające opanowane jazdę do przodu, do tyłu, umiejętność skręcania przekładanką, zmianę kierunku jazdy, skoki, podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe (mabrouk, fish, cross, crazy) oraz techniki hamowania

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły bardzo pewnie jeździ do przodu oraz do tyłu, potrafi zahamować różnymi technikami, zna podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe, pewnie skacze, zmienia kierunek podczas jazdy.

DOROŚLI JAZDA MIEJSKA  osoby dorosłe (16+), chcące w sposób wszechstronny używać rolek. Tutaj dzieci rozwijają umiejętności freeskate m.in.: nauczą się zjeżdżać ze schodów, krawężników, górek itp.

Wymagany poziom umiejętności: Wymagany poziom umiejętności: Dorosły jeździ pewnie do przodu i tyłu, potrafi utrzymać prawidłową pozycję podczas jazdy po nierównej nawierzchni (płyty i łączenia na dworze), potrafi zahamować i zakręcić w kontrolowany sposób.

DOROŚLI SLALOM  osoby dorosłe (16+), chcące nauczyć się tricków slalomowych i lubiące jazdę na kubeczkach

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły potrafi zakręcać, jechać do przodu, do tyłu, hamować.

SEKCJA SLALOMOWA PRO – dzieci oraz młodzież, będący na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, które chcą regularnie uczęszczać na zajęcia celem przygotowania do zawodów slalomowych

Instruktor

Patrycja

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja freeskate

Tadeusz

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja agreesive oraz freeskate

Dominik

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja jazda szybka

Michał

Sasza

Instruktor jazy na rolkach, specjalizacja freeskate

instruktor PZSW, instuktor jazdy na rolkach

Joanna

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja freestyle slalom oraz freeskate

Wiktoria

Instruktor

Sławomir

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.

Instruktor

Laura

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.