Jeśli szukacie miejsca w Szczecinie, w którym możecie efektywnie nauczyć się jeździć na rolkach to trafiliście doskonale! W naszej szkółce uczymy dzieci i dorosłych podstaw jazdy na rolkach oraz doskonalenia jazdy w tym freestyle slalomu oraz freeskate. Razem z nami nie tylko aktywnie spędzicie czas, ale również poznacie kompanów i przyjaciół, z którymi będziecie mogli dzielić wspólna, niesamowitą rolkową pasję. W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawych opcji rolkowych dla każdego! Koniecznie sprawdźcie nasz harmonogram oraz zapisy na nowy sezon oraz jakie jakie zajęcia na rolkach i wrotkach stworzyliśmy!

Zajęcia z podstaw jazdy na rolkach

Teraz trochę o tym, na co powinny się zapisać osoby zaczynające przygodę z rolkami. Zajęcia z podstaw jazdy są oczywistym wyborem, którego powinien dokonać początkujący rolkowicz. Nauczycie się tutaj prawidłowej postawy rolkarza, która jest kluczowa w dalszym etapie nauczania. Bezpieczenie wdrożymy Was w podstawowe techniki poruszania się do przodu oraz do tyłu na rolkach. Nauczycie się jak zakręcać na rolkach oraz hamować na różne sposoby. Na zajęciach rolkowych dowiecie się czym jest przekładanka oraz jak poradzić sobie ze skokami na rolkach. Poznacie również podstawowe tricki slalomowe. W dużym skrócie przeprowadzimy Was rolkową ścieżką od zera do bohatera rolkowego. Wszystko bez strachu, w przyjaznych warunkach pod czujnym okiem instruktora.

Doskonalenie jazdy na rolkach

Osoby, które szukają czegoś więcej na rolkach świetnie odnajdą się na zajęciach z doskonalenia jazdy na rolkach dla średnio zaawansowanych. Jeśli potraficie już jeździć na rolkach i czujecie się, że chcecie rozwijać się rolkowo oraz w sposób pewny poruszać na rolkach po mieście, to zajęcia na rolkach dla średnio zaawansowanych będą dla Was najlepszym wyborem. Zagłębimy się tutaj w bardziej zaawansowane sposoby poruszania się na rolkach do przodu oraz do tyłu razem z płynną zmianą kierunku jazdy.

Poznacie techniki hamowania na rolkach z dużych prędkości do przodu oraz do tyłu. Dowiecie się czym są slidy na rolkach oraz jak efektownie je stosować na różnych nawierzchniach. Nauczymy Was skoków na rolkach w różnych konfiguracjach i z różnych wysokości. Będziecie rownież mieli okazje zakręcić się rolkowo na freestyle slalomie. Na zajęciach przygotujemy Was do bezpiecznego urban skatingu. Nauczycie się wszystkich przydatnych umiejętności rolkowych, które potem z powodzeniem będziecie mogli wykorzystać w jeździe miejskiej.

Freestyle slalom na rolkach

Slalom na rolkach to technika, która polega na wykonywaniu efektownych trików podczas jazdy pomiędzy rozłożonymi w równej odległości w linii prostej pachołkami. Osoby, które mogą wziąć udział w zajęciach slalomowych powinny potrafić jeździć do przodu oraz to tyłu w podstawowy sposób. Freestyle slalom daje ogromną satysfakcję. Na zajęciach dowiecie między innymi się czym jest Fish oraz Snake. Poznacie podstawowe oraz średnio zaawansowane tricki slalomowe oraz nauczycie się je łączyć w efektywne combo podczas przejazdów do muzyki. Jeśli szukacie czegoś co przykuje uwagę wszystkich to rolki i slalom to jest strzał w dziesiątkę! Dodatkowo osoby, które będą chciały sprawdzić się oraz lubią zdrową rywalizację będą mogły wziąć udział w cyklicznie organizowanych przez nas zawodach slalomowych.

Freeskate na rolkach

Zajęcia typu freeskate dedykujemy dla osób, które opanowały już podstawy jazdy i chcą zaprzyjaźnić się rolkowo ze skateparkiem oraz jazdą miejską. Tego typu zajęcia rolkowe mocno rozwijają umiejętności rolkarskie w miejskiej dżungli. Rolki na mieście? Nic trudnego! Jazda urban czy omijanie ludzi nie będzie Wam sprawiało żadnych trudności. Będziecie potrafili swobodnie poruszać się po mieście, w tym pokonywać przeszkody takie jak krawężniki czy murki.

Kluczowym elementem jazdy po mieście jest umiejętność skutecznego hamowania dlatego na zajęciach poznamy techniki slidów. Zjazdy ze schodów nie będą wprawiać przyprawiać Was o palpitację serca, ale będą typową miejską przeszkodą, którą pokonacie bez problemu!

Jazda na wrotkach

Dodatkowo w naszej szkółce uruchomiliśmy nową sekcję dla tych, którzy chcą nauczyć się jeździć na wrotkach. Dla wrotkowych fanów mamy dobre informacje! Razem z naszymi instruktorami będziecie mogli nauczyć się podstawowych oraz średnio zaawansowanych technik jazdy na wrotkach. Poznacie podstawowe techniki jazdy w przód oraz w tył. Dowiecie się jak hamować, zakręcać oraz zmieniać kierunek jazdy! Nauczymy Was jak wykonywać efektywne piruety oraz obroty. Dowiecie się do czego służy stoper oraz jak skakać na wrotkach. Miłośnicy wrotek, jeśli zawsze marzyliście o tym żeby poczuć jak we wrotkowej gorączce sobotniej nocy to okazja ku temu jest teraz idealna.

Jazda figurowa na rolkach

Prowadzimy zajęcia z jazdy figurowej na rolkach. Rolki figurowe To unikalne połączenie sportu ze sztuką. Polega na wykonywaniu układów choreograficznych złożonych z kroków, skoków i piruetów. Zajęcia wspomagają rozwój psychomotoryczny, poczucie estetyczne oraz kształtują zdolności koordynacyjne. Jazda figurowa to ogromna satysfakcja, ale także dużo wysiłku. Duży nacisk kładziemy na pracę nad sylwetką i wzmacnianie mięśni utrzymujących poprawną postawę ciała. Na zajęciach nauczymy Was również jak zwiększać gibkość ciała i zakresu ruchu w stawach. Nie zabraknie również elementów podstaw jazdy takich jak poprawne upadanie, poruszanie się do przodu oraz zatrzymywanie się.

Fitness na rolkach

Rollerobics czyli pierwszy fitness na rolkach w Szczecinie! Zajęcia kierujemy do wszystkich osób, które chcą aktywnie spędzić czas oraz wysmuklić ciało. Rolki sprawią, że będziecie fit! Zajęcia mają na celu spalenie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych oraz poprawę wydolności organizmu. W każdy trening wplatamy podstawowe elementy jazdy na rolkach, dlatego też na zajęcia mogą przyjść zarówno osoby, które rozpoczynają przygodę z rolkami oraz te, które już potrafią jeździć. Każde spotkanie rozpoczynamy rozgrzewką, a kończymy stretchingiem.

Na wszystkie zajęcia zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież. Treningi odbywają się w tym samym czasie dla dorosłych i dzieci z osobnymi trenerami, tak aby rodzice nie tracili czasu. Spędźcie aktywnie czas z rodziną i chodźcie na rolki! Przekonajcie się, jak wiele satysfakcji i radości daje jazda na rolkach! Jeśli jeszcze się zastanawiacie koniecznie przeczytajcie o zaletach jazdy na rolkach!

PRZEDSZKOLAKI I ROLKI – Dzieci w wieku 4-7 lat, które zaczynają swoją przygodę z rolkami.

Wymagany poziom umiejętności – zero

DZIECI GRUPA MÓJ PIERWSZY RAZ – Dzieci w wieku 8-13, które zaczynają swoją przygodę z rolkami.

Wymagany poziom umiejętności – zero

DZIECI GRUPA POCZĄTKUJĄCA  Dzieci w wieku 8-13 lat, które poruszają się do przodu, ale mają trudności z hamowanie, zakręcaniem.

Wymagany poziom umiejętności – Dziecko porusza się samodzielnie do przodu, potrafi samodzielnie wstać, usiąść, nie wywraca się podczas jazdy do przodu.

DZIECI GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA  Dzieci w wieku 8–15 lat, które mają opanowaną jazdę do przodu, jazdę do tyłu, przynajmniej jeden ze sposobów hamowania, potrafią zrobić podstawowe tricki slalomowe (cross, snake, fish)

Wymagany poziom umiejętności – Dziecko samodzielnie hamuje, potrafi jeździć tyłem, potrafi skakać podczas jazdy, zna podstawowe tricki slalomowe, zakręca.

DZIECI GRUPA ZAAWANSOWANA  Dzieci w wieku 8-15 lat, które potrafią jeździć do przodu oraz tyłu, bez problemu zmieniają kierunek jazdy, samodzielnie zakręcają, mają opanowaną technikę zakręcania przekładanką, potrafią zrobić podstawowe oraz średnio-zaawansowane tricki slalomowe (cross, fish, crazy, mabrouk)

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko bardzo pewnie jeździ na rolkach, potrafi zmieniać kierunek jazdy, potrafi wykonać przekładankę zna podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe, hamuje bez problemu przodem i tyłem.

DZIECI SLALOM – Dzieci w wieku 8-15 lat, chcące nauczyć się tricków slalomowych, które lubią jazdę na kubeczkach.

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko potrafi zakręcać, jechać do przodu, do tyłu, hamować.

DZIECI JAZDA MIEJSKA – Dzieci w wieku 8-15 lat, chcące w sposób wszechstronny używać rolek. Tutaj dzieci rozwijają umiejętności freeskate m.in.: nauczą się zjeżdżać ze schodów, krawężników, górek itp.

Wymagany poziom umiejętności: Dziecko jeździ pewnie do przodu i tyłu, potrafi utrzymać prawidłową pozycję podczas jazdy po nierównej nawierzchni (płyty i łączenia na dworze), potrafi zahamować i zakręcić w kontrolowany sposób.

DOROŚLI GRUPA MÓJ PIERWSZY RAZ  Osoby dorosłe (16+), które zaczynają swoją przygodę z rolkami, uczymy się postawy i jazdy do przodu, zakręcania oraz hamowania.

Wymagany poziom umiejętności: zero

DOROŚLI GRUPA POCZĄTKUJĄCA – osoby dorosłe (16+), stojące samodzielnie na rolkach, poruszające się do przodu, ale mające trudności z hamowaniem i skręcaniem.

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły samodzielnie porusza się do przodu, wstaje i siada bez pomocy, potrafi stabilnie stać na rolkach.

DOROŚLI GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA  osoby dorosłe (16+), mające opanowane jazdę do przodu oraz do tyłu, przynajmniej jeden ze sposobów hamowania, skręcanie, skoki i podstawowe tricki slalomowe (fish, snake, cross)

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły pewnie jeździ do przodu oraz do tyłu, zna podstawowe tricki slalomowe, potrafi zakręcać i hamować przynajmniej jednym sposobem.

DOROŚLI GRUPA ZAAWANSOWANA  osoby dorosłe (16+), mające opanowane jazdę do przodu, do tyłu, umiejętność skręcania przekładanką, zmianę kierunku jazdy, skoki, podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe (mabrouk, fish, cross, crazy) oraz techniki hamowania

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły bardzo pewnie jeździ do przodu oraz do tyłu, potrafi zahamować różnymi technikami, zna podstawowe i średnio zaawansowane tricki slalomowe, pewnie skacze, zmienia kierunek podczas jazdy.

DOROŚLI JAZDA MIEJSKA  osoby dorosłe (16+), chcące w sposób wszechstronny używać rolek. Tutaj dzieci rozwijają umiejętności freeskate m.in.: nauczą się zjeżdżać ze schodów, krawężników, górek itp.

Wymagany poziom umiejętności: Wymagany poziom umiejętności: Dorosły jeździ pewnie do przodu i tyłu, potrafi utrzymać prawidłową pozycję podczas jazdy po nierównej nawierzchni (płyty i łączenia na dworze), potrafi zahamować i zakręcić w kontrolowany sposób.

DOROŚLI SLALOM  osoby dorosłe (16+), chcące nauczyć się tricków slalomowych i lubiące jazdę na kubeczkach

Wymagany poziom umiejętności: Dorosły potrafi zakręcać, jechać do przodu, do tyłu, hamować.

SEKCJA SLALOMOWA PRO – dzieci oraz młodzież, będący na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, które chcą regularnie uczęszczać na zajęcia celem przygotowania do zawodów slalomowych

Instruktor

Patrycja

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja freeskate

Tadeusz

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja agreesive oraz freeskate

Dominik

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja jazda szybka

Michał

Sasza

Instruktor jazy na rolkach, specjalizacja freeskate

instruktor PZSW, instuktor jazdy na rolkach

Joanna

instruktor jazdy na rolkach, specjalizacja freestyle slalom oraz freeskate

Wiktoria

Instruktor

Sławomir

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.

Instruktor

Laura

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.